Albumy „Klubu Muzyki Nowej Remont” znajdują się dziś w kolekcjach najważniejszych galerii sztuki nowoczesnej, zestawiane z fonograficznymi przedsięwzięciami Cage’a, Warhola, Dubuffeta. Każda z winylowych płyt ukazała się w nakładzie 1000 sztuk, w ręcznie wykonanych oprawach autorstwa całej plejady wybitnych artystów. Przygotowanie każdej z tych opraw było samo w sobie bezprecedensowym procesem. Okładka „Jubileuszowej Orkiestry Helmuta Nadolskiego”, według projektu Andrzeja Szewczyka, została wyklejona wiórkami czerwonych kredek.

Rafał Księżyk „Intuicjoniści – pierwsze 15 lat polskiego off jazzu”

Helmut Nadolski – Medytacje (1975)
(…)
Mag kontrabasu Nadolski, czołowy awangardzista polskiego jazzu lat 70. i później, wydał raptem dwie czy trzy płyty, niewznawiane rzecz jasna. Tę wydała kościelna wytwórnia Veriton – nagrania oczywiście z kościoła. Oprócz głównego instrumentu, grającego mroczne ambienty, są organy, syntezator i głos aktorski. Posępna to rzecz, niemniej chce się wracać. Proszę się częstować

……………….

Wierny swej bezkompromisowej improwizacji pozostaje dla mnie osobą wielce zapomnianą, niedocenioną (jak to u nas bywa…)

2 odpowiedzi na “co piszą inni?”

  1. Witam Cie,
    od lat zachwyca mnie Twoja muzyka. Bardzo chcialbym nabyc Twoje najnowsze plyty z lat 2011 i 2012. Jak jest to mozliwe. W sklepach internetowych nie moge ich znalezc. Prosze Cie o podanie zrodla.
    Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *